مشاوره کسب و کار ، توسعه ، رشد ، آموزش و مدیریت : جامع ترین پلتفرم فارسی زبان حوزه رشد و توسعه
اخبار و مقالات | بیزنس کوچینگ برند تجاری رامین | پروژه مردمی سیمرغ
مانیتورینگ

مانیتورینگ

پلنفرم همیشه متصل به قدرتمندترین پایش هوشمند ۲۴یاعته موجود ؛ با افتخار اعلام میدارد ، درراستای تمام خدمات کاهشی خود در ...

ادامه مطلب
MBA

MBA

امروزه رشته MBA متقاضیان زیادی دارد. چون با توجه به بازار کار و شرایط عالی در آینده بیشتر افراد بعد از اتمام دوره کارشناسی به دنبال گذراندن دوره کارشناسی ارشد مدیریت بازگانی یا همان MBA هستند.

با این حال اگر برای به دنبال پاسخ سوال چرا MBA هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطلب همراه ما باشید چرا که قصد داریم تمام سوالات شما در مورد این رشته را پاسخ دهیم.

بنابراین، برای توضیح کامل رشته MBA همه اطلاعات اساسی در مورد آن جمع آوری شده است و هر کسی که می‌خواهد این رشته را انتخاب کند باید از آن‌ها آگاهی داشته باشد. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

تاریخچه رشته MBA

اولین بار این رشته در دهه 1900 معرفی شد. این دوره در اولین دانشگاه تحصیلات تکمیلی مدیریت، دانشکده تجارت تاک در کالج دارتموت برگزار شد.

این رشته ابتدا کارشناسی ارشد علوم تجاری نامیده می‌شد، اما بعدا به کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی تغییر نام داد. کالج بعدی که این رشته را معرفی کرد، دانشگاه مدیریت بازرگانی هاروارد در سال 1908 بود که آن زمان برای اولین دوره 80 دانشجو ثبت نام کردند.

دانشکده مطالعات مدیریت دانشگاه دهلی اولین برنامه درسی MBA را برای هر کالج هند در سال 1968 تهیه کرد.

رشته MBA چیست؟

MBA یا کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی مدرک شناخته شده بین المللی است که برای توسعه مهارت‌های مورد نیاز در زمینه مدیریت و تجارت طراحی شده است.

کسب این مدرک بیشتر برای کسانی که به دنبال مقام‌های مدیریتی سطح بالا هستند ضروری تلقی می‌شود. دوره این رشته در ایالات متحده در اوایل قرن بیستم یعنی زمانی آغاز شد که این کشور به سمت صنعتی شدن پیش رفت و شرکت‌ها به دنبال رویکردهای علمی برای مدیریت بودند.

این رشته آینده کاملا روشنی دارد و برنامه‌های آن با موفقیت اجرا می‌شوند. چون در فوریه 2016 تعداد دانشگاه‌های معتبری که این رشته را تدریس می‌کردند به 755 مورد در 51 کشور و منطقه از جهان رسید.

ادامه مطلب
مکاتبه؛۵۰۰۰۵۴۱۰۶۵۶۰۰۴
logo-samandehi درگاه پرداخت